Допоможи, але не зашкодь!

Із заснуванням Карітасу одним із перших способів допомогти нужденним була саме гуманітарна допомога. Це означає, що кожна людина має змогу принести новий або вживаний одяг з метою допомогти. Зібрані речі у вигляді взуття, одягу, посуду чи засобів для господарювання  ми передаємо до потребуючих сімей. За 25 років у місцевих жителів зросла довіра до Карітасу, а тому з кожним роком кількість речей збільшується. Ми завжди цінуємо будь-яку допомогу зі сторони небайдужих людей. Без вас, доброчинці, існування Карітас Коломия навряд чи було б настільки продуктивним.

Але не все так просто…

Часто при сортуванні речей до рук потрапляють брудні, зношені, протерті чи діряві  речі, не кажучи вже про використану і заплямовану білизну. Як правило, це більша частина одягу, яку не так легко утилізувати. Натомість добрих речей значно менше і це сумно. Щодня люди приносять повні пакети та скидають до контейнера. Та чи все вони роблять правильно? Сумно визнавати, але таких людей – одиниці.

Що означає «правильно»?

  • Перш за все речі дійсно мають відповідати придатності. Це означає, що заплямований та пошкоджений одяг не підходить, навіть, якщо це улюблений костюм, який шкода викидати.
  • Одяг повинен бути сухим, адже ми забираємо речі на сортування тільки коли наповниться контейнер. Щоб не було неприємного запаху та плісняви, подбайте про сухість речей.
  • Якщо маєте нагоду, здавайте одяг після прання, а ще краще – після прасування. Таким чином ви не тільки принесете чистий одяг, але й позбавитеся повсякденних бактерій на ньому.
  • Щоб не скидати все на купу, сортуйте речі хоча б на жіночий/чоловічий/дитячий. Будемо вдячні, якщо дитячі речі сортуватимуть по віку (немовля, дошкільний вік, школяр, підліток, старшокласник). Це значно спростить роботу волонтера при сортуванні.
  • Якщо приносите коляски, велосипеди чи іграшки, подбайте про їх попередній ремонт. ( ми не знаємо де шукати колесо від такої ж коляски чи куди ділася рука/нога красивої ляльки)
  • Взуття, як і одяг, теж повинно бути придатним до носіння, а отже окремо підошва від черевика не підходить.
  • Найголовніша порада : подумайте, коли складаєте речі для потребуючих, чи одягли б ви цей одяг або чи пішла б ваша дитина в ньому до школи. Якщо так, продовжуйте складати. Якщо ні – викидайте його, бо він непридатний.
Caritas Kolomyia