Дитина має право на щастя

 Щастя… Що ж таке оте «щастя»? Кожного разу, коли ми чуємо, що діти мають виростати у щасливих та благополучних умовах, то одразу виникає питання: а як ми, в ролі батьків, повинні виховати щасливу дитину?

http://kolomyya.caritas.ua/wp-content/uploads/2020/05/0-02-02-1348a9573a6331f42a161778b05a9f03d376326081361760cbbf1b8404aa8b93_f07974e7.jpg

Безперечно, дитина має право на щастя і не тільки: вона має право на турботу, на любов та увагу батьків. Також дитина повинна відчувати себе бажаною у сім’ї та хотіти проживати, як позитивні, так і негативні моменти зі своїми найближчими.

Діти завжди потребують негайної уваги, але не всі вміють огортати власною увагою своє чадо. Існує досить важливе і водночас цікаве правило «трьох хвилин». Насправді, це правило досить примітивне і не складає труднощів. Його сенс полягає у тому, щоб завжди зустрічати дитину з такою величезною радістю, наче зустрічаєте друга, якого не бачили вже багато років. І неважливо, чи ви повернулися з магазину, в який вибігали по хліб, чи прийшли додому з роботи. Зазвичай все, чим з вами хоче поділитися дитина, вона «видає» в перші хвилини зустрічі. Тому це правило таке важливе, щоб не змарнувати дорогоцінний час і не втратити запал в очах дитини. Коли батьки дотримуються цього правила – їхні стосунки з дитиною значно покращуються.

Часто правило «трьох хвилин» батьки виконують інтуїтивно. Наприклад, забираючи дитину зі школи, вони завжди присідають на рівень її очей, обнімають при зустрічі та кажуть, як за нею сумували. В той час, як інші батьки просто беруть дитину за руку, показуючи, що пора йти, та всю увагу переводять на телефонну розмову. Тому задумайтеся, як саме ви дієте в таких ситуаціях… Настирливо рекомендую вам: коли приходите з роботи – одразу звертайте всю увагу на дитину, зустрічаючи її теплими обіймами.  Ви маєте декілька хвилин для того, щоб сісти поруч біля неї, розпитати про її день та вислухати. Якщо ви втратили цей зв’язок – чекайте, що протягом цілого вечора дитина ходитиме за вами, потребуючи уваги та спілкування, якого їй недостатньо.

Сьогодні наше завдання полягає не тільки в тому, щоб виховувати дітей в любові і розумінні, але і в тому, щоб вчити майбутнє покоління мислити самостійно, розвивати свій інтелект, креативність і творчий потенціал.

http://kolomyya.caritas.ua/wp-content/uploads/2020/05/0-02-02-92af573ec4617b888cf6fb8a1510d135206fb9a9682d1f926471223f8820ed35_a9b11162.jpg


Ось кілька нагадувань про ті права дитини, якими часто нехтують:

  • Дитина має право на турботу, вона може підбігти і попросити, щоб батьки про неї потурбувалися.
  • Дитина має право на безпечний особистий простір, щоб не тільки батьки були її оточенням, а і друзі, яких вона собі обере. Друзі для неї дуже важливі, не ламайте, будь ласка, їй цю соціалізацію.
  • Дитина має право на поганий настрій, істерики, нерозуміння, бунтарство. Здавалося, що такі речі повністю неприпустимі, але не забуваймо, в першу чергу це особистість, а потім вже дитина. Дитина така ж сама людина, як і ви – дорослі, просто вона ще не навчилася повністю контролювати та інтерпретувати свої емоції.
  • Дитина має право не відповідати стандартам, які існують у суспільстві, тим не менш, ви не маєте права її не любити, якщо вона чимось відрізняється від інших.
  • Дитина має право мріяти, пізнавати оточуючий світ, радіти успіхам та насолоджуватись життям.
  • Дитина – це сукупність океану любові, вершин креативності та берегів радості. Не завдавайте їй шкоди та не обрізуйте крила.
  • Дитина – це особистість, яка з кожним днем дорослішає та змінюється, погоджується та оборюється, любить та не виявляє симпатій. Всі прояви її поведінки нормальні та логічні, тому наше завдання полягає у тому, щоб підтримати, навчити, бути поруч. Також важливо відпустити дитину доросле життя із згадкою, що у неї завжди за плечима є дві могутні руки, а саме –  мама і тато, які не дадуть впасти, коли вона розчарується в деяких речах, не осудять, а навпаки – будуть поруч завжди та підтримають.
Caritas Kolomyia