Поговоримо про гіперопіку!

Мабуть кожен чув,таку фразу »Боячись за життя дитини,батьки не дають дитині жити»
Що вона означає?
Як надмірна опіка може зашкодити дитині та як уникнути цієї проблеми хочу сьогодні поділитися з Вами.

Більшість дітей цікаві від природи і якщо батьки весь час хвилюючись говорять «Впадеш!»,»Стій!»Не чіпай!»,то рано чи пізно дитина або перестане їх слухати,або взагалі втратить інтерес до досліджень.
Страхи,які батьки навіюють на дитину під час хвилювання,відіграють важливу роль в майбутньому. Такі діти важче адаптовуються до умов дошкільних навчальних закладів,та школи. Досить часто, особливо у підлітковому віці дітям стає соромно перед однолітками за надмірну опіку і тоді дитина стає агресивно налаштованою до батьків,з’являються часті конфлікти.
Досить часто – батьки того не помічаючи проживають життя за своїх дітей,як результат-діти стають ледачими,боягузливими,озлобленими,якщо батьки вирішують всі проблеми за дитину самі,вона виростає безпорадною.
Найчастіше «жертвами» надмірної опіки стають єдині діти у сім’ї,народження дитини в старшому віці батьків,також втрата попередньої дитини у сім’ї,та якщо діти є довгоочікувані. Страх за життя та здоров’я переважає .
Найголовніше-це довіряти дитині,давати можливість ризикувати,при цьому багато спілкуючись,розповідати дитині про можливі наслідки.
Потрібно усвідомити,що тримаючи дитину на «короткому повідку» батьки втрачають любов та довіру дітей.
Не існує інструкції правильного виховання дітей. Батьки самі вибирають,як виховувати своїх дітей,що варто робити,чого краще уникати,як поводитись в тій чи іншій ситуації.
Але потрібно робити так,щоб дитина відчувала,що батьки завжди поруч.Дозволити їй самостійно приймати рішення спостерігаючи за діями,таким чином навчаючи її.Не варто робити за дитину те,що вона здатна зробити сама.Захищаючи, потрібно дозволяти дитині робити помилки,які в подальшому житті стануть їй наукою!

Уляна Семенюк – психолог, арт-терапевт

м. Коломия, Україна 78200 вул. Гетьманська, 36

тел.: (03433) 4-89-55

тел./факс: (03433) 2-16-91

email.: karitas.kolomya@gmail.com

Сергій Триф`як (Директор) – тел.: (03433) 4-89-55

2020-01-14T10:53:29+00:00