Антисептики та дезінфікуючі засоби

Цього року ми неабияк хвилюємося за наших підопічних, адже саме старше покоління входить до групи ризику зараження COVID-19. Наразі ми підходимо до завершення карантину, та варто розуміти,  що виходити з самоізоляції потрібно поступово. Адже протягом двох місяців ми настільки оберігали себе від всеможливих збудників, що тепер, вийшовши «у світ», варто задуматися над убезпеченням себе від інфікування. Максимально вберегти себе від імовірного контакту з вірусами допоможуть антисептики та дезінфікуючі засоби. Тож сьогодні ми розповімо вам, як правильно ними користуватися.

Як ми знаємо, вірус (в тому числі коронавірус) може перебувати на поверхнях від трьох годин до кількох днів! Саме  тому ми рекомендуємо не тільки ретельно та часто мити руки з милом, а й використовувати антисептики для обробки рук, та не забувати про дезінфікуючі засоби для миття поверхонь

ВООЗ рекомендує такі хімічні речовини, що можуть руйнувати віруси:

  • гіпохлорид натрію 0,5% (еквівалент 5000 ppm), більш відомий нам як «хлорка» – для дезінфекції різних поверхонь, таких як, підлога, умивальник;
  • етиловий спирт 70% – для дезінфекції малих предметів і тих поверхонь, яких ми часто торкаємося;
  • антисептики для обробки рук – мають містити не менше ніж 60% етилового спирту.

Для максимального захисту від можливого зараження вірусом COVID-19 необхідно регулярно і ретельно мити руки з милом  мінімум 20-30 секунд. Якщо такої можливості немає –  використовуйте спиртовмісні антисептики для рук.

Розчин етилового спирту 70%, що входить до антисептика, руйнує вірус за 30 секунд. Тобто, обробивши руки антисептиком, можна вважати себе «захищеними» до наступних контактів із поверхнями, на яких, можливо, є вірус.

Безводні, або гелеподібні спиртовмісні антисептики для рук зручно носити із собою та користуватися при нагоді. Хлоровмісні дезінфікуючі засоби, більш відомі нам як «хлорка», потрібно використовувати для щоденного вологого прибирання, обробки великих поверхонь.

http://kolomyya.caritas.ua/wp-content/uploads/2020/05/2bf2b5d61a0f6171c0a9801f1fb6f3e3.jpg

 

Загальні правила використання дезінфікуючих засобів та антисептиків для рук

  • Антисептики й дезінфікуючі засоби повинні бути недоступні для дітей, наприклад, зберігатися на верхніх поличках чи у шафках, що закриваються.
  • Антисептики і деззасоби повинні щільно закриватися, що дозволить запобігти вивітрюванню летючих речовин, які входять до їхнього складу.
  • Деякі дезінфекційні засоби потребують певного розведення водою, тому необхідно уважно дотримуватися інструкції. Надто низька концентрація діючої речовини у деззасобі може знизити ефективність дезінфекційних заходів!
  • Вологе прибирання варто проводити в захисних рукавичках і (за можливості) у спеціальному одязі для прибирання. Водночас слід добре вентилювати оброблені дезінфекторами приміщення.
  • Слід пам’ятати, що часте використання мила та антисептичних засобів «сушать» шкіру – руйнують тонку ліпідну оболонку на поверхні, яка є її природним захистом, тому варто розумно ними користуватися, а також застосовувати якісні креми для зволоження і відновлення шкіри.
  • У разі появи ознак алергічної реакції необхідно негайно обмежити контакт із речовиною, що спровокувала алергію.
Caritas Kolomyia