Догляд за шкірою має велике значення для самопочуття людини, особливо для людей похилого віку, в яких з роками шкіра змінюється, втрачає еластичність і тому вимагає дбайливого ставлення.

Спеціалісти соціального проекту “Домашня опіка” надають консультації по догляду вдома, тож прислухайтеся до порад, які можуть стати вам чи вашим знайомим у нагоді

Особиста гігієна підопічного (водні процедури)

  • Літню людину можна помити у ванні, під душем чи провести повне обтирання (для лежачих).
  • При використанні ванни температура води має бут 37-390С. При митті підопічного у ванні в жодному разі не залишайте його на самоті. За потреби можна використовувати спеціальне сидіння для миття.
  • Миття під душем є більш гігієнічним і літні люди переносять його краще.
  • Обтирання в ліжку проводять тим підопічним, котрих не можна мити у ванні чи під душем. Вологою серветкою можна обтирати все тіло щоденно. При митті рук та ніг слід підкласти під них рушник. Якщо можливо, опустіть кисть у посудину з водою, підклавши клейонку на ліжко.
  • Потім необхідно ретельно витерти та вкрити вимиту частину тіла. Для миття ділянок грудей та живота слід зняти з підопічного сорочку та спустити ковдру до рівня стегон. Для миття спини підопічний сам чи з допомогою доглядаючого повертається на бік. Спину слід мити масажними рухами в напряму від верхньої частини спини до сідниць та витерти насухо.
  • Особливу увагу слід звернути на ділянки шкіри, котрі знаходяться в природніх складках (пахова область, в місцях жирових складок, під грудьми у жінок). Їх необхідно мити два рази в день, використовуючи теплу воду і мило.
  • Після водних процедур шкіру необхідно ретельно висушити, щоб уникнути запальних процесів. Для цього шкіру можна промокнути серветками і застосувати спеціальну присипку.
  • Після миття укрийте підопічного теплою ковдрою.

Також хочемо нагадати про одну з послуг проекту – надання в оренду реабілітаційного обладнання. Детальніше за посиланням https://www.facebook.com/Caritas.Kolomyya.UGCC/posts/2076287039329674 

2019-11-01T11:12:17+02:00